Προβλήματα – οδηγίες στην Εξ Αποστάσεως Ασύγχρονη Εκπαίδευση

Εδώ καταχωρούνται αναρτήσεις οι οποίες επιλύουν προβλήματα ή/και διευκρινίζουν ζητήματα που προκύπτουν από την υλοποίηση της Εξ Αποστάσεως Ασύγχρονης Εκπαίδευσης.

1. Εάν ανοίγετε μια ιστοσελίδα και σας εμφανίζεται μήνυμα που αφορά σε πρόβλημα με το Adobe Flash Player, τότε θα εξετάσουμε δύο (2) περιπτώσεις: εάν χρησιμοποιείτε Mozilla Firefox και Chrome. Επιλέγετε δίπλα για να ανοίξει το σχετικό έγγραφο με τις οδηγίες: Επίλυση προβλήματος Adobe Flash Player.

2. Εάν κάποιος μαθητής/ κάποια μαθήτρια έχει λάβει μήνυμα από τον/την εκπαιδευτικό της τάξης ώστε να εγγραφεί σε συγκεκριμένο μάθημα τότε χρειάζεται να κάνει τις παρακάτω κινήσεις που περιγράφονται στο έγγραφο: Οδηγίες εγγραφής σε μαθήματα με κινήσεις των μαθητών/ μαθητριών (με τη βοήθεια των γονέων σε πρώτη φάση)