Λειτουργία σχολείου

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι το πρωινό πρόγραμμα λειτουργεί  8:15 π.μ. – 13:15 μ.μ.

Οι μαθητές θα προσέρχονται χωρίς να συνωστίζονται και φορώντας τις μάσκες τους. Κάθε παιδί, καλό είναι,  να είναι εφοδιασμένο με 2  καθαρές μάσκες, σε ξεχωριστό σακουλάκι η κάθε μια.

Τα παιδιά που εμφανίζουν πυρετό, βήχα ή άλλα συμπτώματα συμβατά με covid-19 (δυσκολία στην αναπνοή, μυαλγίες, ρίγος, πονοκέφαλος, δυσκαταποσία, ρινική  συμφόρηση/καταρροή, ναυτία/έμετος, κοιλιακό άλγος/διαρροϊκές κενώσεις) απαγορεύεται να προσέρχονται στο σχολείο. Πριν την αναχώρηση από το σπίτι συστήνεται προς τους γονείς ο έλεγχος των παιδιών για ενδεχόμενη εμφάνιση συμπτωμάτων (πιθανώς και με θερμομέτρηση).

Το μεσημέρι οι γονείς και κηδεμόνες  θα περιμένουν χωρίς να συνωστίζονται, προκειμένου να παραλάβουν τα παιδιά τους μετά το πέρας του πρωινού προγράμματος στις 13:15.

Από την Πέμπτη 17/9/2020 ξεκινά τη λειτουργία του το ολοήμερο τμήμα.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Η διεύθυνση του σχολείου