Ανακοίνωση 10-01-2021

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 11/1/2021 το σχολείο επανέρχεται στη δια ζώσης λειτουργία του.

Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά το πρωί 8:00 με 8:15.

Κατά την είσοδο των μαθητών/τριών στη σχολική μονάδα θα πραγματοποιείται θερμομέτρησή τους από τους εκπαιδευτικούς.

Η αποχώρησή τους θα πραγματοποιείται ανά τάξη στις 13:15 μ.μ.

Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Παρακαλούμε, οι γονείς/κηδεμόνες να διατηρούν τις απαραίτητες αποστάσεις στην είσοδο του σχολείου προς αποφυγή συνωστισμού για την ασφαλή προσέλευση/αποχώρηση των μαθητών/τριών.

Υπενθυμίζεται ότι σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΔΥ, στο χώρο του σχολείου είναι υποχρεωτική η χρήση κατάλληλης προστατευτικής μάσκας (υφασμάτινης ή απλής χειρουργικής).

• Συστήνεται (ισχυρά) κάθε παιδί να είναι εφοδιασμένο με 2 καθαρές μάσκες, σε ξεχωριστό σακουλάκι η κάθε μια καθώς και δικό του πακέτο χαρτομάντηλα.
  • Θερμή παράκληση να ελέγχετε κάθε πρωί την υγεία των παιδιών σας. Να θυμίσουμε ότι επιβάλλεται η παραμονή κατ’ οίκον και αποχή από την παρακολούθηση μαθημάτων, οποιουδήποτε μαθητή/τριας εμφανίσει (ακόμα και ήπια) συμπτώματα λοίμωξης αναπνευστικού, βήχα ή ρινική  συμφόρηση/καταρροή, με ταυτόχρονη ενημέρωση του σχολείου.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία σας.

Καλή Χρονιά με υγεία και αισιοδοξία!

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ