Προγραμματισμός Λειτουργίας Ολοήμερου Προγράμματος σχ.έτους 2021-22

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τα προβλεπόμενα της Φ.7/51340/Δ1 εγκυκλίου του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων τους χωρίς προϋποθέσεις.

Όσοι επιθυμείτε την φοίτηση των  παιδιών σας στο ολοήμερο τμήμα για το σχολικό έτος 2021-2022, μπορείτε να κατεβάσετε και να συμπληρώσετε την αίτηση-δήλωση που θα βρείτε εδώ:

ΔΗΜΟΤΙΚΟ-ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ 2021-2022

Εναλλακτικά μπορείτε να δηλώσετε στο email του σχολείου την επιθυμία σας για εγγραφή στο Ολοήμερο Πρόγραμμα ή στον /στην εκπαιδευτικό της τάξης και να σας σταλεί το έντυπο μέσω του παιδιού σας.

Οι αιτήσεις πρέπει να κατατεθούν το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 17 Μαΐου.

Δεν είναι απαραίτητο να προσκομίσετε βεβαιώσεις εργασίας ή άλλα δικαιολογητικά, αφού πλέον η συμμετοχή των μαθητών/τριών γίνεται χωρίς προϋποθέσεις.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου