Ετικέτα Ποιότητας για το πρόγραμμα “3d printed Board Game #STEM3”

Άλλη μια αναγνώριση της ποιότητας των eTwinning έργων του σχολείου μας. Ένα ακόμη δείγμα επιτυχίας μιας σειράς δράσεων που ανταποκρίνονται σε υψηλά ευρωπαϊκά πρότυπα.

Μετά την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας που λάβαμε πέρυσι, ήρθε άλλη μια επιβράβευση του υψηλού επιπέδου της δουλειάς και της συνεργασίας που είχαμε με τους εταίρους μας σε ευρωπαϊκό επίπεδο.

Τη σχολική χρονιά 2022-23 συμμετείχαμε με τα τμήματα Γ1 και Γ2 σε ένα πρόγραμμα eTwinning με τίτλο “3d printed Board Game #STEM3”. Στο πλαίσιο των μαθημάτων Πληροφορικής (ΤΠΕ) υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Πληροφορικής κ. Μαρίας Ιωσηφίδου, και σύμφωνα με τους στόχους τους προγράμματος, μαθητές και μαθήτριες από την Ελλάδα και την Πολωνία συνεργάστηκαν για να δημιουργήσουν ένα επιτραπέζιο παιχνίδι και κατάφεραν να κερδίσουν την επιβράβευση που τόσο τους άξιζε.

Θερμά συγχαρητήρια!!

eTwinning National Quality Label